Skip to main content

Jak pohodlně na úřad nebo do divadla. Naše videa pomáhají nejen vozíčkářům s pohybem ve veřejném prostoru a institucích

31.01.2022

Náš projekt „Brno je i moje město“ slaví šesté narozeniny. Díky finanční podpoře Magistrátu města Brna budeme již šestým rokem zpracovávat instruktážní videa z našeho města. Praktický dokument, který slouží všem lidem s mobilním hendikepem, ukazuje a přesně zaznamenává trasu vybraným objektem. Za pětileté období se podařilo natočit 42 videí z našeho města.

„ParaCENTRUM Fenix pracuje s lidmi po úrazech míchy a kromě sociálních a zdravotních programů pomáhajících lidem vypořádat se s novou životní situací se věnuje také faktickému mapování bezbariérovosti Brna. Tyto aktivity vnímám jako velmi důležité pro všechny handicapované lidi, proto jsem ráda, že díky dotaci můžeme vznik praktických videí podpořit“ řekla o našem projektu primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Vždy se snažíme, aby natočená videa dokumentovala skutečnost, byla pravdivá a dala uživateli přesné informace, podle kterých si může dokumentovaný objekt pro sebe vyhodnotit. Zároveň aby byla i pozvánkou, ukázala, co návštěvník může vidět, co může zažít.

Děkujeme městu Brnu za podporu. V letošním roce se bude opravdu opět na co koukat.